ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8794428
*
nr 879 4428
Spegel
1920-taL, höjd: 76
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 mars 2014
kl 18:54:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/3 15:00:53
1
100 kr
1/3 22:28:37
2
150 kr
2/3 20:11:31
3
250 kr
3/3 14:28:45
4
250 kr
3/3 18:49:20
5
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 879 4428
Spegel
1920-taL, höjd: 76
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 mars 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/3 15:00:53 | 1 | 100 kr |
1/3 22:28:37 | 2 | 150 kr |
2/3 20:11:31 | 3 | 250 kr |
3/3 14:28:45 | 4 | 250 kr |
3/3 18:49:20 | 5 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53